Kawy ekologiczne / kawy BIO

Wśród miłośników czarnego naparu sporym powodzeniem cieszą się kawy ekologiczne oraz specialty. Nic dziwnego, ponieważ łączą w sobie niepowtarzalny aromat z korzystnym wpływem na organizm człowieka. To właśnie ekologiczne ziarna dają pewność antyoksydacyjnego działania. To między innymi dlatego wszystkie kawy ziarniste z naszego sklepu internetowego pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych, czyli takich, na których nie stosuje się sztucznych nawozów oraz chemicznych środków ochrony roślin. Ponadto osoby pracujące przy takich uprawach są sprawiedliwie wynagradzane, a ich prawa respektowane. W związku z tym nasze organiczne kawy zachwycają swoim wyśmienitym smakiem, a Ty dodatkowo wspierasz sprawiedliwy handel. Jako EKO sklep możemy wesprzeć Cię w wyborze konkretnego produktu. Koniecznie sprawdź, czym charakteryzują się najlepsze kawy ekologiczne!

Aktywne filtry

Kawa organiczna — co to jest?

Kawa EKO, czyli inaczej kawa organiczna to produkt, który jest wytwarzany bez wykorzystania substancji chemicznych. W związku z tym przy jej uprawie zakazane jest stosowanie:

○ sztucznych nawozów,
○ sterydów,
○ pestycydów.

Aby ziarna mogły być zakwalifikowane jako ekologiczne, konieczne jest spełnienie wielu wymogów. Po pierwsze obszar przeznaczony pod uprawę kawowca nie może być skażony ani nawozami chemicznymi, ani pestycydami. Ważne jest również, żeby teren, na którym znajduje się uprawa, był wolny od tych związków od co najmniej 3 lat.

Ponadto BIO kawa, czyli kawa ekologiczna nie może być przechowywana razem z konwencjonalną. Wspomniany wymóg dotyczy zarówno surowych ziaren, jak i kawy palonej. Trzeba pamiętać również o tym, że istnieją specjalne przepisy, które regulują kwestię transportowania oraz przetwarzania żywności ekologicznej.

Kawy BIO — SINGLE ORIGIN

Ekologiczna kawa z naszej oferty to między innymi wariant SINGLE ORIGIN. Tłumacząc to określenie na język polski, chodzi o „jedno źródło”. Jest to zatem produkt z jednego zbioru, a także z jednego gatunku, który pochodzi z konkretnej uprawy w danym regionie. Cechą charakterystyczną tego rodzaju kawy jest możliwość określenia jej dokładnego pochodzenia. Taka cecha nazywa się identyfikowalnością. Ponadto kawa specialty z naszej oferty jest oczywiście oceniana przez niezależnych Q-Grade’rów, czyli profesjonalnych i wyspecjalizowanych degustatorów. Jeżeli zdecydujesz się na zakup, kawa ziarnista BIO z pewnością zachwyci swoim aromatem zarówno Ciebie, jak i każdego, kogo nią poczęstujesz.

Kawa naturalna — mieszanki

W tym przypadku ziarna najczęściej pochodzą z różnych części świata. Różny może być również stopień palenia. Mieszanki z naszej oferty to kawa EKO skomponowana z najlepszych ekologicznych ziaren. Dzięki tej podkategorii naturalnych produktów masz możliwość jednoczesnego delektowania się unikatowym smakiem i aromatem oraz poczucia mocy kofeiny. Wszystko zamknięte w jednym opakowaniu – oczywiście zgodnie z wytycznymi, aby kawa mogła zostać określona mianem organicznej.

Bez względu na to, o jaki rodzaj kawy chodzi, mieszanki powstają po to, aby stworzyć połączenia smakowe, które nie są możliwe do uzyskania w kawach jednorodnych. Jest to proces trudny, czasochłonny, a także wymagający sporego nakładu pracy. Dzięki swobodzie jaką dają mieszanki możemy uzyskać nieszablonowe i zrównoważone smaki. Poczujesz to już po pierwszym łyku czarnego naparu. Pozwól sobie na przyjemność, która płynie z picia najlepszych ekologicznych kaw ziarnistych w postaci mieszanek.

EKO kawa naturalnie aromatyzowana

Kawa aromatyzowana z naszego EKO sklepu to produkt, który powstaje w procesie naturalnego aromatyzowania ziaren. Nie ma to nic wspólnego z konwencjonalnymi kawami aromatyzowanymi. W przypadku kawy ekologicznej aromatyzacja w żaden sposób nie jest związana z pojawieniem się w składzie szkodliwych substancji. 

Musimy być pewni, że wszystkie oferowane produkty wpisują się w naszą filozofię. Oferowane przez nas ekologiczne ziarna aromatyzowane to prawdziwa uczta dla Twoich kubków smakowych. Bez względu na to, czy decydujesz się zakupić BIO kawę dla siebie i swojej rodziny, czy planujesz obdarować drugą osobę takim prezentem, z pewnością jest to świetny pomysł. Niebanalny smak łączy się z mocą kofeiny i wyjątkowym aromatem.

Warto pamiętać o tym, że nasze ekologiczne kawy aromatyzowane nie mają nic wspólnego z ich konwencjonalnymi odpowiednikami. W świecie koneserów aromatyzowane kawy w postaci znanej ze standardowych sklepów są passé. Tego typu kawa mielona, ziarnista lub rozpuszczalna jest najczęściej pryskana dużą ilością sztucznych olejków. Przyczynia się to do zapychania ekspresów, a także nie jest obojętne dla zdrowia konsumentów. Dzięki temu, że naszą kawę wzbogacamy wyłącznie o naturalne aromaty, to smak kawy jest nadal dominujący. Aromat zapewnia jedynie delikatny finisz.

Kawa do ekspresu

Wszystkie nasze kawy z oznaczeniem "espresso" doskonale sprawdzą się do stosowania w ekspresach automatycznych. Spróbuj naszych kaw ziarnistych specialty, blendów, a także kawy naturalnie aromatyzowanej i przekonaj się jak smakuje prawdziwa włoska kawa. Nie masz czasu na zastanawianie się nad metodą parzenia i chcesz zwyczajnie wsypać kawę do ekspresu, aby codziennie cieszyć się zdrowym i przede wszystkim smacznym naparem? Wystarczy, że sięgniesz po którąś z naszych kaw pod espresso. Masz problem z wyborem? Napisz lub zadzwoń do nas, a chętnie pomożemy Ci wybrać ziarna skrojone na miarę Twoich potrzeb! 

Dlaczego warto kupować nasze kawy ekologiczne? sklep ROZKVIT

Filozofia naszej marki to przede wszystkim nacisk na jakość i ekologiczne rozwiązania. Dotyczy to również naturalnej kawy, którą wypełniamy nasze opakowania. W przeciwieństwie do produktów spożywczych, które możesz spotkać w konwencjonalnych supermarketach, nasze kawowe propozycje zostały dokładnie przemyślane i dopracowane. Samo tylko wyszukanie odpowiednich surowców jest procesem czasochłonnym i pracochłonnym, ale to właśnie sporemu zaangażowaniu ekologiczna kawa zawdzięcza swoje walory smakowe, zapachowe, a także walory prozdrowotne. Głęboko wierzymy w sens ekologicznego rolnictwa, a w związku z tym wprowadzamy na rynek wyłącznie produkty, które pochodzą z najlepszych upraw. Postaw na swoje zdrowie i samopoczucie, a także na ekologiczne podejście do żywienia i wybierz najlepsze kawy ziarniste. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło