Kawy ekologiczne / kawy BIO

Wśród koneserów czarnego naparu sporym powodzeniem cieszą się kawy ekologiczne oraz speciality. Nic dziwnego, bo łączą w sobie niepowtarzalny aromat z korzystnym wpływem na organizm człowieka. Naturalna kawa z naszego sklepu internetowego pochodzi z upraw ekologicznych, czyli takich, na których nie stosuje się sztucznych nawozów oraz chemicznych środków ochrony roślin. Ponadto osoby pracujące przy takich uprawach są sprawiedliwie wynagradzane, a ich prawa respektowane. W związku z tym nasze organiczne kawy zachwycają swoim wyśmienitym smakiem, a Ty dodatkowo wspierasz sprawiedliwy handel. Jako eko sklep możemy wesprzeć Cię w wyborze konkretnego produktu. Koniecznie sprawdź, czym charakteryzują się najlepsze kawy ekologiczne, a następnie skorzystaj z naszej oferty!

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Kawa organiczna — co to jest?

Kawa eko, czyli inaczej kawa organiczna to produkt, który jest wytwarzany bez wykorzystania substancji chemicznych. W związku z tym w jej składzie nie odnajdziesz na przykład:

  • ○ sztucznych nawozów,
  • ○ sterydów,
  • ○ pestycydów.

Aby produkt spożywczy można było określić jako kawa ekologiczna ziarnista, konieczne jest spełnienie przez niego wielu wymogów. Po pierwsze obszar przeznaczony pod uprawę kawowca nie może być skażony ani nawozami chemicznymi, ani pestycydami. Ważne jest również, żeby teren, na którym znajduje się uprawa, był wolny od tych związków od co najmniej 3 lat.

Ponadto bio kawa, czyli ekologiczna kawa nie może być przechowywana razem z konwencjonalną. Wspomniany wymóg dotyczy zarówno surowych ziaren, jak i kawy palonej. Trzeba pamiętać również o tym, że istnieją specjalne przepisy, które regulują kwestię transportowania oraz przetwarzania ekologicznej kawy.

Kawy BIO — SINGLE ORIGIN

Ekologiczna kawa z naszej oferty to między innymi wariant SINGLE ORIGIN. Tłumacząc to określenie na język polski, chodzi o „jedno źródło". Jest to zatem produkt z jednego zbioru, a także z jednego gatunku, który pochodzi z konkretnej uprawy w danym regionie. Cechą charakterystyczną tego rodzaju kawy jest możliwość określenia jej dokładnego pochodzenia. Taka cecha nazywa się identyfikowalnością. Ponadto kawa specialty z naszej oferty jest oceniana przez niezależnych Q-Grade'rów, czyli profesjonalnych i wyspecjalizowanych degustatorów. Jeżeli zdecydujesz się na zakup, kawa ziarnista bio z pewnością zachwyci swoim aromatem zarówno Ciebie, jak i każdego, kogo nią poczęstujesz.

Kawa naturalna — mieszanki

W tym przypadku ziarna pochodzą z różnych części świata. Różny może być również stopień palenia. Mieszanki z naszej oferty to kawa eko skomponowana z najlepszych ziaren. Dzięki tej podkategorii naturalnych produktów masz możliwość jednoczesnego delektowania się łagodnym smakiem i słodyczą oraz poczucia mocy kofeiny i lekkiej goryczy. Wszystko zamknięte w jednym opakowaniu - oczywiście zgodnie z wytycznymi, aby kawa mogła zostać określona mianem organicznej.

Bez względu na to, o jaki rodzaj kawy chodzi, mieszanki powstają po to, aby stworzyć połączenia smakowe, które nie są możliwe do uzyskania w kawach jednorodnych. Jest to proces trudny, czasochłonny, a także wymagający sporego nakładu pracy. Dzięki temu, że znamy się na ekologicznej kawie, gwarantujemy Ci najlepiej wyważone smaki. Poczujesz to już po pierwszym łyku czarnego naparu. Pozwól sobie na przyjemność, która płynie z picia najlepszych kaw ziarnistych w postaci mieszanek.

EKO kawa aromatyzowana

Kawa aromatyzowana z naszego sklepu to produkt, który powstaje dzięki dodaniu do ziaren specjalnych aromatów. Innymi słowy, aromatyzowana oznacza smakowa. W przypadku kawy ekologicznej ziarnistej aromatyzacja w żaden sposób nie jest związana jednak z pojawieniem się w składzie szkodliwych substancji. Naturalna kawa zawsze ma bowiem w swoim składzie wyłącznie w pełni ekologiczne dodatki.

Dzięki temu możesz być pewien, że produkty wpisują się w filozofię szacunku do człowieka, żywności, a także przyrody. Najlepsze kawy ziarniste, które są jednocześnie aromatyzowane to prawdziwa uczta dla Twoich kubków smakowych. Bez względu na to, czy decydujesz się zakupić bio kawę dla siebie i swojej rodziny, czy planujesz obdarować drugą osobę takim prezentem, z pewnością jest to świetny pomysł. Niebanalny smak łączy się z mocą kofeiny i w pełni naturalnym składem.

Pamiętajmy o tym, że nasze kawy aromatyzowane nie mają nic wspólnego z konwencjonalnymi produktami. W świecie koneserów aromatyzowane kawy w postaci znanej ze sklepów są passe. Tego typu kawa mielona, ziarnista lub kawa rozpuszczalna jest pryskana dużą ilością sztucznych olejków. Przyczynia się to do zapychania ekspresów, a także źle wpływa na stan zdrowia konsumentów. Dzięki temu, że nasze produkty mają wyłącznie naturalne aromaty, to smak kawy jest dominujący. Aromat zapewnia jedynie delikatny finisz.

Dlaczego warto kupować nasze kawy ekologiczne? sklep ROZKVIT

Filozofia naszej firmy to przede wszystkim nacisk na ekologiczne rozwiązania. Dotyczy to również naturalnej kawy, którą wypuszczamy na rynek. W przeciwieństwie do produktów spożywczych, które możesz spotkać w konwencjonalnych supermarketach, nasze kawy ekologiczne zostały szczegółowo opracowane. Samo tylko wyszukanie odpowiednich surowców jest procesem czasochłonnym i pracochłonnym, ale to właśnie sporemu zaangażowaniu ekologiczna kawa zawdzięcza swoje walory smakowe, zapachowe, a także mocne działanie. Głęboko wierzymy w sens ekologicznego rolnictwa, a w związku z tym wprowadzamy na rynek wyłącznie produkty, które pochodzą z najlepszych upraw. Postaw na swoje zdrowie i samopoczucie, a także na ekologiczne podejście do żywienia i wybierz najlepsze kawy ziarniste. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło